O Projekcie Przetargi Informacje o wyborze
najkorzystniejszych ofert
Rekrutacja Regulamin Staże
 
Menu Główne
Strona Główna
Pliki do pobrania
Programy zajęć
Listy osób
zakwalifikowanych
Ulotki do rekrutacji
Galeria zdjęć


Linki
Strona Szkoły
EFS
EFS Lubelskie
Starostwo Powiatowe
Urząd Miasta

 
O Projekcie

Do Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim dotarła wspaniała wiadomość. Szkoła wraz z dwoma innymi ośrodkami województwa lubelskiego przeszła pozytywnie ocenę wniosku o dofinansowanie projektu „Młodzi, zdolni zawodowcy”. O fundusze starało się 7 ośrodków. Szkoła otrzymała ocenę bardzo wysoką bo aż 102,5 punkty. Całkowita wartość projektu wynosi 1 560 315,73 zł. W ramach projektu realizowanych będzie wiele działań, które usprawnią i podniosą atrakcyjność i jakość oferty edukacyjnej szkoły. Dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych oraz zajęcia specjalistyczne będą służyły rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych uczniów jako przyszłych absolwentów.

Szczególnie ważne jest dostosowanie pracowni logistycznej, hotelarskiej, przyrodniczej, językowej, matematycznej, obsługi konsumenta i technologii gastronomicznej w specjalistyczne i nowoczesne sprzęty.

Warto wspomnieć o pracowni językowej, która zostanie wzbogacona o laboratorium językowe z 10 stanowiskami dla uczniów i stanowiskiem dla nauczyciela. Każde stanowisko ucznia zostanie wyposażone w słuchawki i mikrofony, nauczyciel będzie miał do dyspozycji pulpit sterujący pracownią, słuchawki z mikrofonem oraz laptopa i rzutnik multimedialny.

Pracownia obsługi konsumenta wyposażona zostanie w nowoczesny sprzęt, spełniający wymagania dla pracowni tego typu oraz terminal dotykowy.

Pracownia gastronomiczna wyposażona będzie w 6 indywidualnych stanowisk pracy. Każde stanowisko posiadać będzie sprzęt i urządzenia niezbędne do obróbki termicznej potraw.

Laboratorium logistyczne - magazyn, umożliwi uczniom praktyczne zapoznanie się z nowocześnie przeprowadzanymi procesami magazynowania materiałów jak: przyjęcie, składowanie, kompletacja wydania towarów, automatyczna identyfikacja towarów.

Pracownia przyrodnicza wyposażona zostanie w pomoce dydaktyczne, mikroskopy, tablice interaktywne.

Dodatkowe korzyści z realizacji projektu to przede wszystkim korzyści dla uczniów podnoszące poziom wiedzy uczniów. Dla każdego ucznia odbędzie się 40 godzin zajęć z matematyki, 60h zajęć z języka niemieckiego, 60h zajęć z języka rosyjskiego, 60h zajęć z języka angielskiego. Poza tym dodatkowe zajęcia specjalistyczne ze sztuki barmańskiej, z carvingu, obsługi kasy fiskalnej, sporządzania potraw kuchni śródziemnomorskiej, obsługi pilarki.

Na zajęciach z doradcą zawodowym uczniowie będą tworzyli indywidualne karty kariery oraz szukali drogi dalszej edukacji.

Ciekawym i nowym doświadczeniem dla szkoły będą staże wśród uczniów. 100 uczniów Technikum Zawodowego im. W. Witosa będzie miało możliwość odbycia stażu w różnych firmach w Janowie ale także w całej Polsce. Każdy uczeń otrzyma za staż wynagrodzenie oraz nabędzie doświadczenie tak ważne w przyszłości.

     
Copyright © Zespół Szkół w Janowie Lubelskim
Administrator: mgr inż. Michał Łukasz